Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Kamil Czarnota z MAL WOPR ze srebrnym medalem na Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Pływaniu

2018-06-18 13:38:38 (ost. akt: 2018-06-18 13:39:05)

Tydzień temu zawodnicy z roczników 2007-2008, a w miniony weekend pływacy z rocznika 2006 rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w ramach Drużynowych Wielobojów i Mistrzostw Młodzików. Najmłodsi walczyli o życiówki i jak najwyższe lokaty w Kościerzynie, starsi odwiedzili pływalnię w Gdańsku.

. Na Kaszuby pojechała dziesiątka pływaków MAL WOPR, która mierzyła się z blisko dwustoma zawodnikami z 12 klubów. Najlepiej w kategorii dzieci spisał się dziesięcioletni Dawid Patoka. Nasz zawodnik nie tylko poprawił swoje najlepsze rezultaty we wszystkich czterech startach ale także uplasował się na najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na 49 pływaków Dawid zajął 11 miejsce, a warto dodać, że dopiero od niedawna zwiększył swoje skupienie na pracy podczas codziennych treningów. Wierzymy, że kolejny sezon będzie tym, w którym talent naszego pływaka zostanie poparty sumienną pracą. Bardzo dobrze wypadli też koledzy Dawida, którzy z trzema nowymi życiówkami, zajęli kolejno lokaty za Patoką. Dwunasty w zestawieniu dziesięciolatków był Sławomir Szpaczyński, a trzynasty Patryk Grapentyn. Po dwa najlepsze życiowe rezultaty zaliczyli w Kościerzynie Olaf Gwiazdowski i Patryk Gross, zaś po jednym Anna Czerwińska, Nikola Zborowska, Agata Kupińska i Igor Marchlewski.
Znacznie lepiej od swoich kolegów wypadli młodzicy 12 letni walczący w miniony weekend na pływalni w Gdańsku. Bohaterem mistrzostw został Kamil Czarnota. Nasz pływak spisał się fantastycznie w wyścigu na 400m stylem dowolnym poprawiając o 12s swój dotychczasowy rekord życiowy i z czasem 5:01,51 zdobył w tej konkurencji srebrny medal. To dotychczas największy sukces w karierze Kamila, któremu apetyt na sukcesy rósł w mijającym sezonie wraz z każdymi kolejnymi zawodami. Liczymy na to, że w kolejnym sezonie będzie się rozwijał i podobnych sukcesów będzie znacznie więcej. Doskonale na zawodach w Gdańsku wypadła też Aleksandra Ziemińska. Ola w fenomenalny sposób poprawiła wszystkie rekordy życiowe. Niestety, płynąc w zbyt słabych seriach nie mogła rywalizować z innymi zawodniczkami i niemal w każdym starcie otarła się o medale. W konkurencji 200m stylem klasycznym była czwarta, na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu piąta, podobnie na 400m stylem dowolnym gdzie urwała aż 31s od dotychczasowego najlepszego rezultatu. To najlepszy sezon naszej pływaczki, która przez rok nabrała i wzrostu i chęci do pracy. W znaczny sposób poprawiła technikę klasyka i grzbietu, pracuje nad stylem dowolnym. Jesteśmy przekonani, że kolejny sezon będzie czasem wielkich sukcesów naszej pływaczki. Ola zajęła też świetną lokatę w klasyfikacji generalnej zajmując 6 miejsce na 62 sklasyfikowane zawodniczki. Warto odnotować bardzo dobrą postawę na zawodach w Gdańsku Darii Gorjainow, która mimo znacznej absencji na treningach spowodowanej konkursami muzycznymi, poprawiła aż trzy wyniki czasowe. Dwa rekordy życiowe wywiozła z mistrzostw Lena Sawaniewska, której minione zawody można zaliczyć jako bardzo udane. Nasi pływacy mimo tylko 5 osób w drużynie, zajęli w klasyfikacji drużynowej bardzo dobre 8 miejsce w zestawieniu 15 startujących klubów. To bardzo dobre podsumowanie całego sezonu dla dwunastolatków MAL WOPR.