Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Podsumowania MAL WOPR w Lidze Pływania Województwa Pomorskiego w Pływaniu Juniorów i Dzieci

2018-04-30 08:39:00 (ost. akt: 2018-04-30 08:47:40)

Dobiegła końca rywalizacja w lidze pływackiej naszego województwa. Ostatnie starty mają za sobą juniorzy i dzieci. Zawodnicy MAL WOPR startowali w Gdańsku i Słupsku wywożąc z nich rekordy życiowe, kilka lokat medalowych oraz bardzo przyzwoite miejsca w klasyfikacji generalnej Ligi POZP.

Jako pierwsi na słupkach startowych stanęli juniorzy, a więc zawodnicy w wieku 14 – 19 lat. Malbork reprezentowało w tej grupie 10 pływaków, wśród nich najstarsza i najwyżej sklasyfikowana pływaczka naszego klubu, szesnastoletnia Patrycja Górska. Patrycja zaliczając w swoich wszystkich startach kolejno 2,3 4 i 5 miejsce zajęła ostatecznie 7 lokatę w klasyfikacji generalnej pieczętując swój wynik nowym rekordem życiowym na 50m stylem dowolnym. Wśród mężczyzn dość zaskakująco najlepiej wypadł w podsumowaniu wszystkich wyników Nikodem Hermanowicz, który zajął ostatecznie 18 lokatę na 55 juniorów 14 letnich. Nikodem, który ma ogromny potencjał, wciąż nie pokazuje wszystkich swoich możliwości na treningach, co z pewnością jeszcze bardziej przesunęłoby go w klasyfikacji pomorskich juniorów. Tymczasem w tegorocznej edycji ligi nasz najlepszy junior wpisał do swoich osiągnięć dwa nowe rekordy życiowe i najlepsze 6 miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym. Na wyróżnienie po podsumowaniu zasługuje też piętnastoletnia Anna Włodarczyk, która zanotowała aż trzy nowe rekordy życiowe, a w czwartym ze startów, na 100 dowolnym popłynęła w czasie swojej dotychczasowej „życiówki”. Dwa rekordy życiowe zaliczył Cezary Gwiazdowski, a po jednym Alicja Lewandowska i Mikołaj Szraga. W klasyfikacji juniorów skład MAL WOPR, który uzupełniali także Martyna Ziemińska, Weronika Marchlewska, Maciej Kowalski i Jan Grochecki uplasował się na 10 miejscu na 18 sklasyfikowanych klubów województwa pomorskiego.

Nieco słabiej w klasyfikacji drużynowej spisali się najmłodsi zawodnicy MAL WOPR z roczników 2007-2008, a więc w kategorii dzieci, kończący swoje starty w Słupsku. Dwunasta lokata na 16 klubów nie jest do końca satysfakcjonująca ale szeroki skład malborskich zawodników w tej kategorii daje nadzieje w najbliższym czasie na wyforsowanie się liderów. Póki co najlepiej spośród 10 i 11-latków poradził sobie młodszy brat malborskiego kadrowicza Jakuba – Patryk Grapentyn. Nasz zawodnik zajmując 3 lokatę w konkurencji 50m stylem klasycznym, z czterema nowymi rekordami życiowymi w każdym ze swoich startów, zajął ostatecznie 10 miejsce na 81 zestawionych dziesięciolatków. Patryk póki co jest naszym najlepszym zawodnikiem w tej kategorii ale warto dodać, że w ślad tuż za nim podążają; Dawid Patoka dziewiąty na 100m stylem zmiennym oraz Sławomir Szpaczyński dwukrotnie jedenasty na 50m stylem dowolnym i klasycznym. Cała trójka chłopaków, uzupełniona przez Igora Marchlewskiego, zaprezentowała się z kolei wyśmienicie w sztafecie 4x50m stylem zmiennym, w której zajęli doskonałe, drugie miejsce. W kategorii dziewczynek najwyżej sklasyfikowano jedenastoletnią Michalinę Zielską, która uplasowała się ostatecznie na 14 miejscu w gronie 72 młodych pływaczek. Michalina zaliczyła po drodze dwa nowe rekordy życiowe na 100m dowolnym i 50 motylkiem. Po słupskich zawodach na szczególne wyróżnienie zasługują ci, którzy wywalczyli nowe rekordy życiowe, a więc; Anna Czerwińska, która zajęła ostatecznie 20 lokatę na 66 sklasyfikowanych dziewcząt dziesięcioletnich, Nikola Zborowska, Aleksandra Krzyżanowska i Agata Kupińska, a także Patryk Gross, Olaf Gwiazdowski, Cyprian Piróg i Antonii Rozalewicz.

Mimo nakładającego się zmęczenia całym sezonem 2017/2018 pływacy MAL WOPR nie zwalniają tempa. Do czasu najważniejszych imprez sezonu, a więc Drużynowych Mistrzostw Młodzików wezmą jeszcze udział w kilku zawodach by już w czerwcu podsumować cały sezon i udać się na jakże zasłużony odpoczynek.