Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w finale Licealiady w siatkówce

2018-04-20 14:16:59 (ost. akt: 2018-04-20 14:24:30)

18 kwietnia w hali sportowej w Kościerzynie odbył się finał Licealiady w siatkówce chłopców. Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego z Malborka po zwycięstwach w eliminacjach nad szkołami z Pucka 2-1 i Kościerzyny 2-0 awansowała do finału. Poniżej relacja:

W meczu o I miejsce spotkaliśmy się z II Liceum z Gdańska.W pierwszym secie walka trwała do stanu 12-12.Następnie na zagrywkę wszedł Marcin Jędrzejczyk i doprowadził do stanu 23-12 dla nas posyłając na stronę przeciwnika serię asów serwisowych.Partię wygraliśmy ostatecznie do 15. W drugim secie walka była bardziej wyrównana a nawet przegrywaliśmy 6-10 ale wtedy swój geniusz siatkarski pokazał Kacper Rokita (notabene dotychczas piłkarz i tenisista), który bez respektu wykonał kilka zagrywek siejąc postrach u rywala. Dzięki temu doprowadziliśmy do remisu.Dalej walka trwała punkt za punkt.Dzięki skuteczności ataków Filipa Lampkowskiego,Przemka Paduszka i Szymona Laskowskiego wyszliśmy na niewielkie prowadzenie w końcówce 24-22 i gdy wydawało się,że przeciwnik może wyrównać doszło do "epickiej" akcji. Marcin Jędrzejczyk odpowiedzialny za rozegranie obronił atak rywala a piłka znalazła się w posiadaniu Filipa (atakującego), który instynktownie wystawił ją do Dawida Gałki.Dawid ,który cały mecz grał na pozycji środkowego bloku nieoczekiwanie znalazł się na prawym skrzydle i mimo, że wystawa była niedokładna ,uderzył z całej siły w blok rywala. Piłka jakimś cudem obiła się o ręce rywali i wyszła w aut. Dawid nie celował w pole tylko chciał zaatakować jak najbardziej "pod górę" aby dotknąć rąk bloku.Sędzia odgwizdał koniec meczu i zostaliśmy Mistrzami Województwa. Gratulacje! Drużynę wspierali-Jacek Kraszewski (rezerwowy) i Robert Jędrzejczak-opiekun.Chłopaki rok temu byli wicemistrzem,więc w tym roku osiągnęli jeszcze większy sukces.

Nadesłał: Rafał Łakomy, II LO Malbork