Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Zakonczył się szachowy Grand Prix Malbork 2017

2017-12-12 15:14:04 (ost. akt: 2017-12-12 15:15:39)

Autor zdjęcia: Daria Głodowska (pixabay.com/pl/users/DGlodowska-388133/)

Zakończył się cykl turniejów szachowych Grand Prix Malbork 2017. W ciągu całego roku rozegrano 10 turniejów, z których w każdym do zdobycia było po 7 punktów. W cyklu zostało sklasyfikowanych 46 zawodników.

Tryumfatorem tych zmagań został reprezentant klubu Korona Gdańsk Patryk Paziak. Dzięki dużej przewadze, jaką wypracował sobie w pierwszych 9 zawodach, zwycięstwo zapewnił sobie już przed rozegraniem ostatniego turnieju. W tym grudniowym również zajął pierwsze miejsce. Zgromadził on łącznie 61 punktów, wygrywając 8 na 10 turniejów. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Marek Dackiewicz, który zdobył 49 punktów, trzeci Tadeusz Wojszkun uzyskał 43 punkty (obaj to zawodnicy klubu szachowego MCKiE Malbork). Walka o podium trwała do ostatniej partii. Tylko jednego punktu zabrakło do miejsca w pierwszej trójce Mateuszowi Kwiatkowskiemu (Korona Gdańsk).

W klasyfikacji zawodników do lat 18 na pierwszym miejscu uplasował się Kacper Skrzypczyński (UKS Skoczek Tczew), który zdobył 36 punktów. Gracz ten zajął też bardzo wysoką 2. lokatę w ogólnej tabeli turnieju grudniowego. W podsumowaniu rocznym wyprzedził on juniorów: Michała Krawczenko z Nowego Stawu - 33,5 punktu i Kosmę Magierę - 30 punktów (klub MCKiE Malbork).

Najlepszą zawodniczką cyklu była Julia Gałązka.