Piątek, 29 marca 2024. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Dwudziesty czwarty, piąty i szósty Rekord Okręgu Pauliny Cierpiałowskiej

2016-12-13 09:36:53 (ost. akt: 2016-12-13 09:44:41)
Paulina Cierpiałowska

Paulina Cierpiałowska, jedenastoletnia pływaczka MAL WOPR, najlepsza pływaczka w Polsce w swojej kategorii wiekowej, aktualna rekordzistka Polski, a od minionej niedzieli także posiadaczka dwudziestu sześciu Rekordów Okręgu Pomorskiego.

Nasza mistrzyni, po zdobyciu Rekordu Polski nie spoczęła na laurach i na przepięknej pływalni Aquasfera w Olsztynie, podczas zawodów Grand Prix Warmii i Mazur, zaliczyła kolejne trzy najlepsze rezultaty w historii pomorskiego pływania.

Pierwszego dnia zawodów dystans 800m stylem dowolnym Paula pokonała w czasie 10:16,81s i o 18s poprawiła rezultat zawodniczki z Sopotu sprzed 8 lat. Nazajutrz z kolei, malborska pływaczka rozprawiła się z dwoma rekordami z bardzo długa brodą. Czasy uzyskane przez aktualnie 48-letnią zawodniczkę z Tczewa Janinę Saidowską, która mając 11 lat ustanowiła Rekordy Okręgu na 200m stylem motylkowym oraz 400m stylem zmiennym i które przetrwały 37 lat, Paula pobiła bez żadnych sentymentów. Dystans 200m motylem pokonała w czasie 2:45,07s, zaś pokonanie dwukrotnie dłuższego dystansu stylem zmiennym zajęło jej 5:37,14s.

To kolejne Rekordy Okręgu naszej zawodniczki, ma ich już na swoim koncie w sumie 26. W tym roku nasza pływaczka poprawiła aż 15 rekordów, 10 na krótkiej pływalni i 5 na długiej. Niektóre z nich poprawiała kilkukrotnie, urywając sekundy ze swoich już ustanowionych uprzednio rekordów. W Olsztynie Paulina zdobyła także cztery złote medale, statuetkę dla drugiej zawodniczki zawodów wśród 63 sklasyfikowanych pływaczek oraz aż 5 krotnie wpisywała się na listę 10 najlepszych wyników punktowych w zestawieniu łącznym z chłopcami.

Obok Pauli w ogromnych zawodach w Olsztynie startowały jej koleżanki z najlepszej w Polsce sztafety. Magda Mroczek, Nadia Walentynowicz oraz Liliana Szpaczyńska reprezentowały MAL WOPR rywalizując z 805 zawodnikami z aż 56 klubów z całej Polski. Tak dużej liczby startujących pływaków nie spodziewali się sami organizatorzy, bowiem zawody trwały do późnych godzin wieczornych. Mimo dużego zmęczenia malborskie pływaczki spisały się doskonale. Start w Olsztynie miał być szansą pobicia najlepszego w Polsce rezultatu uzyskanego w tym roku przez sztafetę 4x50 stylem dowolnym dziewcząt. Nasze dziewczyny tę szansę wykorzystały w 100%. Fenomenalny występ, podczas którego dwie z nich (Magda Mroczek i Liliana Szpaczyńska) pobiły swoje rekordy życiowe, zaowocował nowym rekordem sztafety, który aktualnie wynosi 2:10,63s i jest o ponad 2s lepszy od dotychczasowego.

Zawodniczki MAL WOPR rywalizowały w klasyfikacji szkół podstawowych, czyli wśród ich rywalek były pływaczki o rok starsze. Mimo to na 14 startujących sztafet MAL WOPR zajął doskonałe 3 miejsce i nasze pływaczki mogły się cieszyć z brązowego medalu. Ten sam kolor medalu zawisł na szyi Magdy Mroczek, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50m stylem grzbietowym bijąc przy okazji swój dotychczasowy rekord życiowy. Magda zdobyła także złoto na 100m stylem dowolnym ciesząc się z nieobecności na tym dystansie swojej koleżanki klubowej Pauliny. Warto także odnotować nowy rekord życiowy Liliany Szpaczyńskiej, która aż o 3s poprawiła swój najlepszy wynik na 100m stylem zmiennym.

Mimo faktu, że nasza ekipa startowała w bardzo mocno okrojonym bo tylko czteroosobowym składzie, w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 5 złotych i 2 brązowych krążków, zawodniczki MAL WOPR zajęły 18 lokatę na 50 sklasyfikowanych klubów. Tak doskonały wynik na zakończenie wyjątkowo udanego roku cieszy i pozwala z optymizmem czekać na kolejny, w nim bowiem czekają wszystkie, nowe już, rekordy okręgu. Warto też dodać, że już 20 grudnia zostanie zatwierdzony skład Kadry Wojewódzkiej Młodzików, liczymy, że znajdą się w niej zawodnicy MAL WOPR.

zdjęcia i tekst: MAL WOPR